21 lipca, 2024

Co to jest SOC i kto jego potrzebuje?

2 min read

Jeszcze jakiś czas temu świadomość dotycząca kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem była domeną głównie większych przedsiębiorstw. Obecnie na takie zagadnienia muszą zwrócić uwagę również małe i średnie firmy. Co to jest SOC i dlaczego jego pomoc obecnie jest tak ważna? W tym artykule odpowiadamy na te pytania.

Jak zadbać o bezpieczeństwo informatyczne?

Nowoczesne narzędzia, mające na celu podnieść poziom tego bezpieczeństwa czasem okazują się nieskuteczne w starciu z coraz bardziej wyrafinowanymi metodami włamań. Własny zespół IT może okazać się więc niewystarczający. Rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z profesjonalnym działem SOC (Security Operations Center).

Co to jest SOC?

Osoby, które pracują w tej branży:

  • specjalizują się w cyberbezpieczeństwie;
  • mają na swoim koncie odpowiednie certyfikaty;
  • przeszli specjalistyczne kursy.

Ich kompetencje oraz dostęp do zaawansowanych narzędzi sprawiają, że są w stanie w precyzyjny sposób monitorować sieć oraz w porę wykrywać zagrożenia. Zajmują się także ich neutralizacją. Wszystko w oparciu o profesjonalnie opracowane procedury oraz standardy bezpieczeństwa.

Security Operations Center – bądź na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa

W jaki sposób zostać specjalistą SOC? Jakie kompetencje musi mieć osoba, zajmująca się branżą Security Operations Center? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziemy m.in. na stronie securitybeztabu.pl. W kontekście bezpieczeństwa firmy ważna jest odpowiedź na jeszcze jedno pytanie – czy twoje przedsiębiorstwo rzeczywiście potrzebuje takich usług?

Security Operations Center w wielu przypadkach może uchronić firmę przed upadłością, lub chociaż przed dużymi stratami finansowymi. Obecnie coraz trudniej jest wyróżnić podmioty, które nie potrzebowałyby skutecznego wykrywania zagrożeń, ich analizy oraz metod im przeciwdziałających, stąd taką usługą mogą być zainteresowane różnorodne branże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.