Opaska zaciskowa – charakterystyka produktu
2 min readTrytka, opaska zaciskowa, strapy – te różnorodne nazwy dotyczą jednego produktu. Jest odporny, tani i funkcjonalny, a przy okazji nie musimy dysponować specjalną wiedzą, żeby z niego skorzystać. Dziś przyglądamy się bliżej opaskom kablowym.
Najważniejsze cechy opaski zaciskowej – poznaj jej zastosowanie
Te nowoczesne wyroby są lekkie, niewielkie, a jednocześnie bardzo odporne na tak niesprzyjające czynniki, jak warunki atmosferyczne czy uszkodzenia on charakterze mechanicznym. Z opaskami łatwo można przeprowadzić takie prace, jak mocowanie kołpaków w samochodach, montaż tabliczki opisowej, czy spinanie wiązek kabli. Owe wiązki możemy tworzyć także z przewodów, rurek i węży. W rezultacie opaska nie tylko pomaga w naprawach, ale pozwala też lepiej zorganizować przestrzeń. Specjalistyczne opaski zaciskowe charakteryzują się niepalnością oraz są wykrywane przez detektory metalu. Ta cecha opaski jest szczególnie przydatna dla podmiotów działających w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.
Instalacja opaski zaciskowej – to banalnie proste
Nie da się ukryć, że wybór rozwiązać do przeprowadzania napraw domowych i specjalistycznych w dużej mierze zależy od tego, czy produkt można łatwo zastosować. Jak pod tym względem wygląda praca z opaską zaciskową? Wyrób można instalować:
- ręcznie,
- z pomocą narzędzi.
W pierwszym przypadku wystarczy dociągnąć opaskę w taki sposób, by była zaciśnięta na przewodach. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, by podczas tego procesu nie zginać opaski. Jeśli chodzi o narzędzia, to w wariantach służących do montażu opaski zaciskowej najpierw ustawiamy maksymalne napięcie (uzależniamy je od wielkości opaski). Następnie wystarczy nacisnąć spust narzędzia, które w kolejnym etapie automatycznie odetnie nadmiar opaski. Gdzie szukać profesjonalnych opasek zaciskowych oraz automatycznych zaciskarek? Jednym ze sprawdzonych miejsc jest 4Technik.