3 października, 2023

Jak działają żarówki LED i jaką przewagę mają nad normalnymi żarówkami samochodowymi?

3 min read
Jak działają żarówki LED i jaką przewagę mają nad normalnymi żarówkami samochodowymi?

Chcąc zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas podróży, należy zainwestować w dobrej jakości żarówki. To właśnie od nich zależy między innymi czas reakcji kierowcy na zagrożenie na drodze. W jaki sposób działają żarówki w technologii ledowej? Specjaliści wyjaśniają.

Żarówki h7 LED Philips i ich właściwości

Żarówki h7 LED Philips to oświetlenie, które charakteryzuje się przede wszystkim zimną bielą. Ich barwa dochodzi do 6000 K, co może powodować już wpadanie w niebieską poświatę.
Żarówki LED samochodowe h7 posiadają napięcie 12 lub 24v. Ich cechą szczególną jest fakt, że emitują bardzo mocne światło. Dzięki temu nie tylko można zadbać o design reflektorów, ale także o swoje własne bezpieczeństwo. Światła LED do samochodu produkcji Philips posiadają także wbudowany wiatrak, który wspiera rozpraszanie ciepła.

Żarówka h1 LED Philips

Żarówka h1 LED Philips może być zastosowana między inni do świateł mijania długich oraz przeciwmgłowych. Podobnie jak w przypadku żarówki h7, tego typu model posiada 6000 k barwy. Żarówka h1 LED Philips posiada jednak odpowiednie zabezpieczenie, które eliminuje błąd w komputerach samochodowych.
Warto wspomnieć, że wszystkie żarówki samochodowe LED posiadają dłuższą żywotność od żarówek ksenonowych i nie tylko. Dzięki temu można oszczędzić wiele pieniędzy na zakup nowych świateł. Technologia LED daje również możliwość większego widzenia otoczenia.
Warto brać pod uwagę led philips x-treme ultinon, która cieszy się uznaniem na rynku.

Żarówki LED do wnętrza samochodu

Wielu kierowców stosuje również żarówki LED do wnętrza samochodu. Dzięki temu można między innymi zapewnić sobie odpowiednią widoczność kokpitu na przykład podczas postojów. Warto o tym pamiętać będąc kierowcą zawodowym.
Taki dodatek w postaci żarówek świetnie sprawdzi się nie tylko w samochodach osobowych, ale również ciężarowych. W ten sposób można będzie zapewnić sobie energooszczędność oraz odpowiednią barwę oświetlenia, które nie nadwyrężają wzroku podczas długiej podróży.

Żarówki samochodowe dzienne LED – dlaczego warto?

Żarówki samochodowe dzienne to świetny sposób na to, aby można było podczas dobrej widoczności uruchomić specjalne oświetlenie samochodu. Dzięki temu można generować mniejsze zużycie tradycyjnych żarówek, które włącza się jedynie do trasy nocnej.
Żarówki LED do świateł dziennych doskonale sprawdzają się nie tylko w osobówkach. Będą to również doskonałe żarówki LED do samochodów ciężarowych. Należy jednak upewnić się, że konkretny model samochodu spełnia odpowiednie warunki zamontowania takiego oświetlenia.
Kierowcy ciężarowi powinni również wziąć pod uwagę takie elementy takie jak lampa obrysowa tylna LED. Dzięki niej można będzie zwiększyć widoczność wysokiego pojazdu lub przyczepy. Warto o tym pamiętać, aby nie otrzymać mandatu. Wszyscy kierowcy powinni zadbać o swoją dobrą widoczność na drodze. Z pewnością zagwarantuje to żarówka LED.

Źródło: https://basic.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.