8 czerwca, 2023

Jak i czym dezynfekować powierzchnie przed klejeniem

2 min read

Jak i czym dezynfekować powierzchnie przed klejeniem

Nowoczesne sposoby dezynfekowania powierzchni

Dezynfekcja powierzchni jeszcze nigdy nie była tak ważna. Aktualnie we właściwościach i rodzajach takich preparatów dobrze orientują się nie tylko specjaliści, ale też i zwykłe osoby. Sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas całkiem nowe przyzwyczajenia. W efekcie, wśród typowych produktów na liście zakupów coraz częściej znaleźć można również profesjonalne środki do dezynfekcji. Tego typu rozwiązań używa się nie tylko do rąk, ale też i do powierzchni. Dziś skupiamy się na drugim rodzaju produktów.

Zapoznaj się także z oferowanymi przez nas produktami: https://4technik.pl/pl/c/SRODKI-DO-DEZYNFEKCJI/75

 

Środki do dezynfekcji powierzchni – czym muszą się wyróżniać?

Podczas zapoznawania się z preparatami dezynfekującymi, należy kierować się sporą ostrożnością. Różni je bowiem skład i zastosowanie. Jeśli planujemy stosować je na powierzchniach, mających kontakt z żywnością, koniecznie sprawdźmy, czy producent dopuszcza taki rodzaj użytku

Istotną kwestią jest również skuteczność. Kompleksowo działające preparaty wykazują działanie:

  • bakteriobójcze;
  • grzybobójcze;
  • wirusobójcze.

Na sprawdzonych produktach powinniśmy móc bez problemu odnaleźć informację, ile procent mikroorganizmów likwiduje dany preparat.

Zwróćmy uwagę również na to, w jaki sposób aplikuje się środek. Jednym z najwygodniejszych metod dezynfekcji powierzchni jest stosowanie preparatów w aerozolu. Takie produkty znaleźć można m.in. w 4Technik. W nowoczesnych opcjach nierzadko stosuje się cząsteczki srebra. Preparat wnika w najmniejsze szczeliny, tworząc na powierzchni powłokę, dokładnie chroniącą nawierzchnię przed drobnoustrojami. Oprócz tego zaawansowane środki usuwają nieprzyjemne zapachy, oraz są bezpieczne dla ludzi (nie powodują uczuleń ani podrażnień).

przykładowy zmywacz

 

Jakie powierzchnie można dezynfekować z powierzchnią nowoczesnych środków?

Bakterie i wirusy mogą przebywać właściwie na każdej nawierzchni, dlatego producenci preparatów do dezynfekcji starają się dostarczyć odbiorcom rozwiązania o uniwersalnym zastosowaniu. Przykładem takiego środka może być np. Nano Silver Aerosol Sanitizer. Produkt sprawdzi się m.in. do dezynfekcji blatów, foteli, materacy, wykładzin i dywanów. Możemy po niego sięgnąć, jeśli zależy nam też na zdezynfekowaniu obuwia.

Preparaty dezynfekujące jeszcze niedawno kojarzyły się z solariami i salonami fryzjerskimi. Można było się na nie natknąć również w placówkach zdrowia oraz klubach fitness. Dziś w takie produkty zaopatruje się każdy zakład pracy, biuro oraz gospodarstwo domowe. Popularność preparatów nie powinna jednak uśpić naszej czujności i zanim zdecydujemy się na zakup, koniecznie zwróćmy uwagę na producenta i skład. Stawką w końcu jest bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich lub bezpieczeństwo klientów naszej firmy.

 

Tekst sponsorowany: https://4technik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.