27 stycznia, 2022

Karmienie dorosłego psa – jaką karmę wybrać

2 min read

Czasem trudno jest rozróżnić propozycje, które zyskały na popularności tylko ze względu na chwilową modę, od produktów, rzeczywiście wartych naszego zainteresowania. Do których rozwiązań zalicza się bezzbożowa karma dla psa?

Bezzbożowe karmy dla psów – czy rzeczywiście są warte naszej uwagi?

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych są droższe niż inne warianty, przepełnione zbożami. Zboże często traktowany jest jako typowy, tani zapychacz i to dlatego jest podstawowym składnikiem w tak wielu karmach słabej jakości. Z kolei bezzbożowa karma dla psów dorosłych ma dużo bardziej zróżnicowany skład. Nie brakuje w niej:

  1. Świeżych składników

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż zawiera mięso, zarówno świeże, jak i suszone.

  1. Suplementów omega-3

Dzięki nim sucha karma dla psa bez zbóż wspomaga nas w dbaniu o kondycję sierści i skóry zwierzaka.

  1. Prebiotyków MOS FOS

Taka karma dla psa bez zawartości zbóż wspomaga proces trawienny psiaka; oprócz tego wspiera rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Tego typu warianty oferuje m.in. sklep z karmami dla psów Crazy Boy.

Karmy bez dodatku zbóż dla psa to dużo więcej niż moda

Jak widać, w tym przypadku mamy do czynienia z czymś więcej niż z mijającym trendem. Potwierdzają to również weterynarze. Sekretem nie jest fakt, że organizm psa nie radzi sobie najlepiej z trawieniem zbyt dużej ilości zbóż. Sucha karma bez dodatku zbóż dla psa pozwala zapobiec rozmaitym problemom, z którymi mierzyć się muszą zwierzaki przekarmiane zbożem. Mowa nie tylko o nieprzyjemnych dolegliwościach ze strony układu trawiennego. Sucha karma bez zbóż dla psa uchroni zwierzaka również przed poważnymi chorobami trzustki.

Optymalne żywienie zwierzaka wymaga zaangażowania i wiedzy ze strony właściciela/właścicielki. Sprawdzeni, rzetelni producenci, oferujący karmy bez zbóż ułatwiają nam wybór. Robiąc zakupy w odpowiednim miejscu, możemy spodziewać się jasno sprecyzowanych informacji o składzie karmy oraz mieć pewność, co do jakości każdego komponentu.

Artykuł powstał przy współpracy z crazyboy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.