21 lipca, 2024

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing bhp?

2 min read

Aby realizować swoje obowiązki związane z przestrzeganiem zasad BHP, trzeba dobrze znać aktualne przepisy i śledzić ewentualne zmiany. Dokładnie tego typu zadania sprecyzowano w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie służby BHP, Dz. U. z 1997r. Nr 109, poz. 704. Na szczęście nie musimy realizować tych zadań w pojedynkę. Do dyspozycji mamy pomoc ekspertów.

Czym jest outsourcing BHP?

W tej sposób określa się zewnętrzną obsługę BHP przedsiębiorstw. Korzystają z niej firmy z różnych branż. Taki model współpracy jest prosty – polega na tym, że zostajemy otoczeni opieką przez specjalistę BHP. Takie osoby mają na swoim koncie wieloletnią praktykę. W rezultacie mogą zapewnić naszej firmie rzetelny nadzór nad bezpieczeństwem w zakładzie. Oprócz tego obsługa firm BHP obejmuje także:

  • nieprzerwaną kontrolę warunków pracy w firmie;
  • dbanie o organizację szkoleń BHP i przestrzeganie wszystkich istotnych terminów;
  • ocenę, z jakim ryzykiem wiąże się praca na danym stanowisku;
  • kontrolowanie poziomy bezpieczeństwa firmowego sprzętu, takiego jak maszyny i inne urządzenia.

Obsługa firm BHP – komu powierzyć to ważne zadanie?

Zaniedbania w związku z przestrzeganiem zasad BHP mogą sporo kosztować. Takich sytuacji można uniknąć, decydując się na outsourcing BHP, o ile usługodawca będzie rzeczywiście sprawdzony. Godne zaufania firmy troszczą się o wysoki standard swoich szkoleń. Dbają także o to, by zatrudniać jedynie wykwalifikowane osoby.

Co zyskujesz?

Współpraca z profesjonalistami oznacza, że możemy spodziewać się oferty indywidualnie dopasowanej do naszych potrzeb. Oprócz tego zaoszczędzimy czas, jednocześnie będziemy spokojni o to, że nasi pracownicy zostali profesjonalnie i terminowo przeszkoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.