3 października, 2023

Czym są taśmy teflonowe i do czego można je wykorzystywać?

2 min read

Taśmy teflonowe od długiego czasu cieszą się ogromną popularnością. Są niezwykle trwałe oraz efektywne. Na rynku dostępnych jest kilka jej rodzajów, dzięki czemu taśmy ptfe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!.

Taśma teflonowa i jej charakterystyka

Taśmy teflonowe posiadają strukturę włóknistą, produkowane są z ekspandowanego, czystego PTFE (politetrafluoroetylenu). Taśma teflonowa wyróżnia się miękkością oraz niezwykłą elastycznością. Co więcej, jest:

  • nietoksyczna,
  • odporna chemicznie (pH 0-14),
  • wytrzymała,
  • odporna na temperaturę do 260°C.

Taśmy ptfe nie szczerbią się, nie odklejają, w związku z czym są o wiele lepsza od pakuły.

Taśmy PTFE i ich szeroki zakres zastosowania

Taśmy teflonowe samoprzylepne to akcesoria stosowane do uszczelniania gwintów oraz wykonywania różnego rodzaju połączeń. Ich montaż jest łatwy i bardzo komfortowy, dzięki jednostronnie samoprzylepnej powierzchni. Różnego rodzaju instalację: gazowe, wodne czy elektryczne – wszędzie tam taśmy teflonowe okażą się nieocenioną pomocą. Co więcej, taśmy ptfe nie wchodzą w reakcję z wodą, przez co powszechnie wykorzystywane są w instalacjach wodnych. Jeśli chodzi zaś o instalację elektryczne, taśma ptfe doskonale radzi sobie z izolowaniem elementów elektronicznych, dzięki czemu nie ma ryzyka powstania ogniwa elektrycznego. Szeroki wybór różnych rodzajów taśm możemy znaleźć na stronie internetowej www.lepsze-zgrzewanie.pl

Taśmy teflonowe – jak prawidłowo ich używać?

By móc wykorzystać doskonałe właściwości taśmy ptfe, należy ją przede wszystkim odpowiednio użyć. W tym celu należy naciąć gwint w poprzek, w czterech miejscach (wówczas materiał uszczelniający będzie trzymał się gwintu podczas dokręcania). Następnie nakładamy 4-5 zwojów taśmy teflonowej na gwint (w kierunku dokręcania połączenia). Kolejno należy skręcić powstałe połączenie do tzw. oporu, używając specjalistycznych narzędzi, takich jak np. klucze do rur.

Taśmy teflonowe to narzędzie pracy, które okazuje się bezcennym akcesorium podczas wykonywania wielu, różnorodnych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.