3 października, 2023

Lokata kapitału w apartamenty na sprzedaż – czy warto?

2 min read

Inwestowanie może być źródłem sporego stresu. Wynika on z faktu, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości i mieć stuprocentowej pewności, ile wyniesie zwrot z naszej inwestycji. Nadal jednak można wyróżnić bardziej i mniej ryzykowne sposoby inwestowania. Do którego z tych wariantów można zaliczyć lokatę kapitału w apartamenty na sprzedaż?

Podstawowe informacje o rynku nieruchomości

Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, zapoznajmy się jak z tematyką. Do najbardziej opłacalnych inwestycji można zaliczyć apartamenty w dobrej okolicy. Wybór mieszkania, które będziemy planowali odsprzedać, musi wynikać z takich kwestii jak:

  • dobra lokalizacja
  • atrakcyjny dojazd;
  • bliskość szkół, przedszkoli itp.;
  • bliskość terenów rekreacyjnych i innych atrakcji, które sprawiają, że przyszli właściciele lokalu będą zainteresowani nieruchomością.

klucze do mieszkania na tle mieszkania

Jakie są zalety lokaty kapitału w apartamenty na sprzedaż?

Zacznijmy od wspomnianego wcześniej ryzyka. W przypadku mieszkań i apartamentów jest ono znikome. Nie trzeba gruntownej analizy rynku – wystarczy szybki research, żeby się przekonać, że od kilku dekad ceny mieszkań rosną. Taka lokata jest więc dużo atrakcyjniejsza niż lokata w banku. Nawet jeśli dojdzie do jakichś losowych wydarzeń, które wpłyną na zniszczenie i tym samym na obniżenie wartości nieruchomości, nie musimy być stratni. Wystarczy, że zadbamy o jej ubezpieczenie.

Lokata w apartamenty na sprzedaż – dla kogo?

Rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli dysponujemy sporym kapitałem oraz chociaż podstawową wiedzą o rynku nieruchomości i o przepisach. Dobrym pomysłem będzie też wcześniejszy research. Znalezieniu lokalizacji, która będzie atrakcyjna również za rok, pięć lub dziesięć lat warto poświęcić trochę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.