3 października, 2023

Jak wygląda serwis instalacji LPG?

2 min read

Chcesz ograniczyć zużycie paliwa i zaoszczędzić pieniądze? Jeśli tak, rozważ taką opcję, jak instalacja LPG. Jak w przypadku innych instalacji, tak i tutaj ważny jest profesjonalnie przeprowadzony serwis. Dziś sprawdzamy, na czym on polega.

Instalacja LPG – co ile czasu należy zlecać serwis?

Specjaliści podkreślają, że taką weryfikację działania instalacji dobrze jest wykonać raz w roku. Najlepiej byłoby, gdybyśmy warsztat odwiedzili w porze wiosennej. Powód jest prosty. Najcięższe warunki pogodowe przypadają na miesiące jesienne i zimowe. Jeśli serwis będzie przeprowadzony wiosną, upewnijmy się, że instalacja LPG w samochodach działa poprawnie po takim okresie wzmożonej eksploatacji.

Jak działają specjaliści?

Podczas serwisu eksperci dbają o takie kwestie, jak m.in.:

  • wymiana świec;
  • wymiana przewodów zapłonowych.

Działania mogą obejmować także takie podzespoły, jak np. wtryskiwacze gazu, reduktor czy zbiornik (po pewnym czasie należy przedłużyć jego legalizację). Często podkreśla się, że najważniejszym elementem, który koniecznie trzeba sprawdzić, przeprowadzając serwis, są filtry gazowe.

Instalacja LPG do silników spalinowych – dlaczego dobra kondycja filtrów jest tak istotną sprawą?

Filtry mają bardzo ważne zadanie – dzięki nim możliwe jest wychwycenie zanieczyszczeń pochodzących z paliwa LPG. To ważne, bo jakoś paliwa trafiającego do silnika ma bezpośredni wpływ na to, czy cała instalacja działa poprawnie.

Z czasem filtry należy wymienić. Taka wymiana powinna iść w parze z profesjonalnym przeglądem, obejmującym także ustawienia sterownika, zweryfikowanie komponentów układu oraz upewnienie się, czy układ chłodzenia jest szczelny.

Regularnie przeprowadzany serwis to coś, czego absolutnie nie powinniśmy zaniedbywać. Ta troska się nam opłaci, bo instalacja LPG będzie sprawować się należycie, a my unikniemy kosztownych napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.