3 października, 2023

Rodzaje i charakterystyka kompresorów samochodowych dla stacji paliw

2 min read

Standardem na polskiej stacji paliw jest bezpłatny dostęp do kompresora samochodowego. Kierowcy aut osobowych i ciężarowych chętnie wykorzystują to rozwiązanie, żeby sprawdzić stan ciśnienia w oponach. Warto poznać charakterystykę urządzeń, aby wybrać kompresor samochodowy o optymalnych parametrach.

Jak wybrać kompresor samochodowy samoobsługowy?

Na rynku funkcjonują różne rodzaje sprężarek. Niektóre wykorzystywane są w warsztatach samochodowych lub przydomowych garażach. Kompresory samochodowe dla stacji paliw muszą być mocniejsze niż sprzęt amatorski Wymaga się od nich wydajności i bezawaryjnej pracy. Wybierając kompresor dla stacji paliw, warto wziąć pod uwagę jego:

  • pojemność 
  • wydajność i moc
  • jakość obudowy
  • dodatkowe funkcje
  • pojemność sprężarki

Pojemność kompresora należy optymalnie dopasować do zaplanowanych prac. W przypadku niewielkiej stacji paliw, sprawdzą się modele o pojemności 20-30 litrów. Pozwolą na sprawną obsługę aut osobowych. W przypadku pojazdów ciężarowych, konieczny będzie kompresor samoobsługowy samochodowy o większej pojemności, sięgającej 100 litrów.

Wydajność i moc kompresora

Moc to istotny parametr, który wpływa na wydajność urządzenia. Efektywny kompresor samochodowy samoobsługowy dla stacji paliw powinien szybko uzupełniać braki powietrza. Do typowych zastosowań wystarczy wydajność na poziomie 380 l/min. 

Jakość obudowy

Samoobsługowe kompresory samochodowe są zlokalizowane na zewnątrz, dlatego ich obudowa musi być solidna i ergonomiczna. Standardem są powłoki zabezpieczające przed korozją i wysoka trwałość komponentów.

Dodatkowe funkcje

Profesjonalne kompresory samochodowe dla stacji paliw oferują liczne funkcje dodatkowe. Należą do nich na przykład:

  • możliwość zmiany jednostki ciśnienia na PSI, KPA lub BARw
  • wewnętrzne ogrzewanie z termostatem
  • automatyczne pompowanie / spuszczanie powietrza (w modelach DIGITAL)
  • zintegrowany zestaw do pobierania opłaty

Renomowane kompresory, oferowane przez NovoNord to doskonałe rozwiązanie dla małych i dużych stacji paliw. Wydajne sprężarki schowane są w ergonomicznej obudowie. Mogą być używane przez kierowców aut osobowych oraz ciężarowych, spełniając wszelkie europejskie standardy.

Źródło: https://novonord.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.