21 lipca, 2024

Jak zacząć naukę języka obcego

2 min read

Nie bez powodu mówi się, że rozpoczęcie nauki to już połowa sukcesu. Niestety większość z nas jest mistrzami w przekładaniu obowiązków, spychaniu ich na dalszy plan. Czasem po prostu mamy trudności z wygospodarowaniem odpowiedniej ilości czasu. Wreszcie jednak udało się nam zebrać i przystąpić do nauki języka obcego. Brawo! Ale co teraz? Dziś podpowiadamy, jak zaplanować nasze działania, żeby pierwsze kroki były łatwiejsze i przynosiły lepsze efekty. Do dzieła!

 

Czy metoda małych kroków rzeczywiście popłaca?

Dość często można usłyszeć, że zbyt duży entuzjazm na początku naszej przygody z nowym językiem może przynieść efekty w postaci przepełnionego grafiku. Trudno się spierać z poglądem, że zbytnie obładowanie materiałem nie sprzyja nauce. Prędzej spowoduje frustrację i zniechęci do dalszych wysiłków. Metoda małych kroków może być jednak czasem niewystarczająca dla osób, którym zależy na szybkim przyswojeniu języka. Takimi bodźcami do wzmożonej nauki może być wyjazd za granicę na dłużej, planowane od dawna wakacje czy powody służbowe.

Jeśli dysponujemy czasem i nie musimy się spieszyć, warto pozwolić sobie na powolne zanurzenie w języku. Spróbujmy więc dowiedzieć się o nim więcej, poznać lepiej kraj/kraje, w którym ludzie posługują się tym językiem, poznać ciekawostki. Przydatne może być też rozpoczęcie oglądania serialu w danym języku, bo już takie podstawowe „osłuchanie” się sprawi, że będziemy czuli się nieco pewniej w zetknięciu z nowymi słowami, akcentami itp. Co jednak, gdy nie mamy na to czasu? W takiej sytuacji dobrą opcją może być skorzystanie z profesjonalnego kursu.

 

fiszki na stole

 

Angielski dla dorosłych – kursy, które przyspieszą Twoją naukę

Rozpoczęcie nauki z profesjonalnym kursem pomoże nam uniknąć problemu z organizacją materiału. Treści prezentowane podczas takich zajęć:

  • są odpowiednio posegregowane;
  • są dopasowane do poziomów uczestników i uczestniczek kursu;
  • właściwie łączą ze sobą zagadnienia gramatyczne i słownictwo;
  • rozwijają jednocześnie różnorodne kompetencje: słuchanie, mówienie i czytanie.

To, co szczególnie mocno przydaje się na początku nauki nowego języka obcego, to obecność swoistego przewodnika. Taka osoba odpowiedzialna jest za układanie programu oraz weryfikowanie umiejętności kursanta lub kursantki. Do zalet korzystania z kursów zaliczyć można również systematyczność. Dużo łatwiej jest wygospodarować czas na naukę, jeśli zajęcia odbywają się cyklicznie, zgodnie z określonym grafikiem. To m.in. z tego powodu tak wiele osób decyduje się na profesjonalne wsparcie i podejmuje decyzje o uczestnictwie w kursie języka obcego dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.