3 października, 2023

Na czym polegają zdalne szkolenia bhp metodami aktywizującymi

2 min read
BHP

Zagwarantowanie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy. Musi on w tym celu zapewnić swoim podwładnym szkolenie z BHP. Jednakże część pracowników nie przykłada należytej uwagi do nauki przepisów. Warto więc zdecydować się na zdalne szkolenie BHP, które wykorzystuje metody aktywizujące. Na czym ono konkretnie polega?

Niekonwencjonalne kursy BHP online

Idea wspomnianego szkolenia to jak największe zaangażowanie uczestników w naukę. Robi się to między innymi dzięki:

  • ćwiczeniom w grupach,
  • grom zespołowym,
  • wprowadzeniu elementów rywalizacji.

Zdalne szkolenia BHP cieszą się w obecnych czasach coraz większą popularnością. Taka forma przekazywania wiedzy może się jednak okazać mało zajmująca dla pracowników. Warto więc zdecydować się na kursy, które wymagają od nich aktywnego uczestnictwa, dzięki czemu łatwiej im będzie przyswoić niezbędną wiedzę. Pomagają one ponadto utrzymać koncentrację, co jest czasem trudne podczas nauki zdalnej.

Kurs BHP online – zalety

Szkolenia za pomocą Internetu posiadają wiele atutów. Przede wszystkim można w nich uczestniczyć z dowolnego miejsca. Da się więc przeprowadzić kurs dla pracowników przebywających w różnych biurach w tym samym czasie. Mogą brać w nim udział także osoby będące w delegacji.

Szkolenia BHP online są ponadto tańsze niż stacjonarne. Ich organizatorzy nie ponoszą bowiem takich kosztów jak:

  • wynajem sali,
  • dojazd na miejsce,
  • stworzenie odpowiednich warunków dla wykładowcy.

Jest to więc idealna okazja, aby oszczędzić nieco pieniędzy. Pracodawca nie musi ponadto zwracać podwładnym kosztów transportu do ośrodka szkoleniowego lub ewentualnego noclegu.

Wiele osób obawia się korzystania z nowoczesnych technologii, więc warto zaznaczyć, że szkolenie BHP online nie wymaga zaawansowanej znajomości obsługi komputera. Zwykle wystarczy włączyć sprzęt i zalogować się na konkretny portal. Kursy wykorzystujące metody aktywizujące także nie stanowią problemu w kwestii ich obsługi. Wszystko jest przygotowane w taki sposób, aby przeciętna osoba poradziła sobie bez żadnych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.